Na co zwrócić uwagę, szukając prezentu dla dziecka

Wybierając upominki dla najmłodszych, warto zwrócić uwagę na to, by prezenty były nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Dużym zainteresowaniem cieszą się edukacyjne zabawki dla dzieci, czyli przedmioty, które pomagają rozwijać konkretne umiejętności lub przybliżają maluchom otaczającą je rzeczywistość. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że ich pociechy mają do dyspozycji bezpieczne, a zarazem angażujące uwagę akcesoria. Na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając się na poszukiwanie podarunków dla dzieci?

Zabawki dla najmłodszych

Pierwsze miesiące to okres intensywnego rozwoju maluszka. Noworodek wszystkimi zmysłami chłonie świat, ucząc się rozpoznawać dźwięki, kształty i kolory. Dlatego wybierając prezent dla niemowlęcia, warto zwrócić uwagę na dostosowane do wieku zabawki. Dla dzieci w tym wieku atrakcyjne będą przede wszystkim grzechotki. Z ich pomocą maleństwa mogą ćwiczyć sprawność manualną, a dodatkową atrakcję stanowić będą wydawane przez zabawkę odgłosy. Praktycznym upominkiem są też wykonane z bezpiecznych materiałów gryzaczki czy montowane nad łóżeczkiem karuzele. Doskonałym pomysłem na prezent będzie również maty edukacyjne. Wykonane są one ze specjalnie dobranych tkanin, które różnią się między sobą fakturą, kształtami i kolorami. Tworzy to bezpieczną, a zarazem przyjazną maluchom przestrzeń, którą mogą bez obaw eksplorować.

Prezenty dla starszych dzieci

Kupując popularne zabawki dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym, warto szukać takich, które gwarantują miło spędzony czas, a zarazem wspierają rozwój pociech. Ponadczasowym upominkiem będą układanki i puzzle, a zwłaszcza te z wizerunkami znanych z bajek lub filmów postaci. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wykonane z drewna klocki. Naturalny surowiec sprawia, że elementy są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym bezpieczne w użytkowaniu i przyjazne środowisku. Konstruowanie budowli czy aranżowanie scenek pobudza dziecięcą wyobraźnię i uczy kreatywnego myślenia. Tego typu zabawki dla dzieci dają również możliwość ciekawego spędzenia czasu, zarówno wspólnie z rówieśnikami, jak i w rodzinnym gronie.